ПРОЦЕС ГІЛЬЗУВАННЯ РУКАВОМ

Схема та основні функції захисного рукава

Захисний рукав має багатошарову структуру, кожен елемент якої виконує визначену функцію:

  • Шар 1 – служить зчепленням з внутрішньою стінкою димоходу та одночасно з шаром 2
  • Шар 2  — зміцнює конструкцію, захищає фольгу від механічних пошкоджень
  • Шар 3 – виступає в якості зв’язки між шарами 2 і 4, чим збільшує загальну міцність рукава
  • Шар 4 – основною функцією є формозбереження, теплопровідність, забезпечення газо- і водонепроникності і відносної стійкості до дії води та агресивних складових продуктів згоряння. Забезпечує високий К теплопровідності та малий К поглинання теплового випромінювання.
  • Шар 5 – служить для монтажу рукава в газовому каналі та після монтажу видаляється.

Процес монтажу (гільзування) димоходу захисним рукавом

Підготовка до монтажу

Необхідно зробити ретельну ревізію димового або вентиляційного каналу. А саме: здійснити чистку каналу та отворів, при необхідності провести ремонт стінок каналу. Перевірити доступ до технологічних отворів. Виміряти розріз (переріз) каналу. Визначити необхідність в додаткових матеріалах (герметик, цемент, трійники, конденсато-збірники та інше).

Монтаж рукава (гільзування димоходу)

Встановлення захисного рукава займає близько години та залежить від розміру димоходу та правильності проведених підготовчих робіт (проведеного обстеження та наявності допоміжних матеріалів). Рукав захисний у складеному вигляді протягується у димовий канал та роздувається за допомогою стиснутого повітря. Після монтажу із вставки виймається компресійний рукав. Важливо, що процес монтажу не створює непотрібного бруду, виключає перевезення будівельних матеріалів та вивіз будівельного сміття.

Кінцева обробка

Після монтажу обробляються верхні та нижні краї рукава та встановлюються додаткові елементи, необхідні для правильного функціонування системи (трійники, конденсатозбірники, дашки…)

Обслуговування

Чистка гільзованих  димохідних або вентиляційних каналів здійснюється за допомогою м’яких щіток, прикріплених до мотузок, що мають на кінці гумовий тягар. Недопустиме використання для цієї мети металевих куль та сталевих тросів, а також інших предметів, що можуть механічно пошкодити захисний рукав.

Posted in left | Leave a comment

Comments are closed.